8.3 C
Brno
Pátek, 23 února, 2024
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůFinanceDo zlata se rozhodně investovat vyplatí

Do zlata se rozhodně investovat vyplatí

Investovat své peníze do vhodné komodity dnes může každý, třeba i naprostý laik. Chce to jen vybrat si správně. Obecně se doporučuje dávat peníze do nemovitostí a drahých kovů typu zlato.

Proč je tak žádané?

Zlato disponuje typickou žlutou barvou, díky čemuž se jedná o kov vhodný pro výrobu šperků. Výrobci náhrdelníků a dalších druhů bižuterie tudíž mají o tento materiál enormní zájem. Nejsou však ani zdaleka jediní.

Zlato je mimo jiné i excelentní vodič, a proto se používá i při výrobě rozličných druhů elektrospotřebičů. Mnohé mobily, televize či tiskárny by bez zlata nemohly vůbec fungovat.

Zlato je také dobrou volbou pro investory. Dá se něm totiž relativně dobře vydělat, i když je nezbytné obrnit se trpělivostí. Nejlepší je nakupovat zlato během období prosperity, kdy o něj není takový zájem a bývá nejlevnější. Jakmile přijde ekonomická krize a poptávka po zlatě se zvýší, je vhodný čas na prodej.

Většina investorů však používá zlato podobně jako nemovitosti. Jedná se o způsob, jak udržet hodnotu svého majetku konstantní. Peníze může ničit inflace, ale zlato je vůči tomuto jevu prakticky imunní.

Vhodné slitky

Investiční zlato nemůže mít v žádném případě podobu nějakého šperku nebo valounu. K tomuto účelu se vyrábějí speciální zlaté slitky, jejichž hodnota se liší podle gramáže. Slitky lze nakoupit pouze ve specializovaných prodejnách, a to i u nás.

Předně je potřeba si říci, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Většina slitků, jež se dají u nás koupit, pochází ze švýcarských rafinérií.

Co se ceny zlata týče, není všude stejná. Cenové rozdíly jsou běžné nejen mezi státy, ale i prodejci. Proto je moudré si nejdříve projít všechny relevantní nabídky a dle toho následně nakupovat.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek