25.1 C
Brno
Čtvrtek, 18 července, 2024
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyPřemýšlíte nad ideálním spořením pro děti? Nezapomeňte na zlato

Přemýšlíte nad ideálním spořením pro děti? Nezapomeňte na zlato

Jen těžko bychom našli člověka, který nechce svým dětem zajistit příjemný a bohatý život. Přesně proto drtivá většina zodpovědných rodičů zakládá svým novorozeným ratolestem různé druhy spoření. Jednou z nejšikovnějších cest je zlato. V čem poráží klasické spořící účty?

Opravdový nárůst hodnoty

Nebudeme si nic nalhávat – klasické bankovní spoření a další typické metody nemají příliš dobrou výkonnost. K tomu připočtěte poměrně vysokou inflaci a ihned zjistíte, že spíše prodělávají. Přesně proto se celá řada znalejších rodičů spoléhá spíše na investiční zlato. Proč?

Odpovědí je především postupný a dlouhodobý nárůst hodnoty. Ukažme si příklad dítěte narozeného v roce 2006. V letošním roce dosáhlo osmnácti let, takže je na prahu dospělosti. Za stejnou dobu (18 let) vzrostla hodnota zlata o neuvěřitelných 385 %.

V žádném případě se nejedná o ojedinělý trend. Cena tohoto drahého kovu pomalu stoupá již po několik generací. Nezáleží na tom, jestli je zrovna období ekonomického rozkvětu, nebo se naopak potýkáme s recesí, válkami či pandemií.

Jedině fyzické vlastnictví

Nejspíše vám je jasné, že takový majetek musíte fyzicky vlastnit. Žádná čísla na internetu, jen tvrdé hmatatelné předměty. V těchto ohledech jsou jasnou volbou švýcarské zlaté slitky s certifikátem původu. Tyto produkty jsou označené speciálním nezfalšovatelným hologramem, který se používá třeba u cestovních pasů či bankovek.

Chcete svým dětem zajistit lepší budoucnost? Pak nezapomínejte na pravidelné přikupování a poctivě jej dodržujte v průběhu let. Ověřené slitky za příjemné ceny pořídíte v populárním online obchodu Zlatovna (jeho webové stránky najdete pod odkazem na začátku článku).

Není nutné nakupovat za stovky a stovky tisíc. Bohatě vám postačí několik tisíc korun, ale pravidelně.    

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek