6.3 C
Brno
Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyMilujete výlety, ale nevíte si rady s výběrem obuvi?

Milujete výlety, ale nevíte si rady s výběrem obuvi?

Turistika je jednou z nejoblíbenějších a nejméně náročných aktivit vůbec. Každý zdravý člověk si zkrátka může obout boty a vyrazit vstříc výletu. Během této činnosti si vyčistíte hlavu, spálíte přebytečné kalorie, podpoříte své zdraví, zpomalíte stárnutí a posílíte svalstvo. Jaké boty vás dopraví až do cíle?

Krátké procházky po okolí

Nejdříve se podíváme na krátké procházky v blízkém okolí města/vesnice. V takových případech se setkáte jen se zpevněnými cestami a nenáročnými turistickými trasami. Přesně proto vám bohatě postačí lehké trekové boty s nízkým kotníkem.

Jejich měkká podrážka poskytne komfort jak při chůzi po asfaltu, tak i během překonávání lesních stezek. Zároveň se nebudete stydět s nimi vyrazit třeba do kavárny, restaurace nebo kina, protože vypadají na první pohled nenápadně. Jasným benefitem je i nízká hmotnost a poddajnější tělo, takže je sotva ucítíte na nohách.

Náročný terén a dlouhé túry

Tím se dostáváme k situacím, kdy se chystáte vyrazit na dlouhou túru, případně plánujete překonávat složitý a nevypočitatelný terén. V daných okamžicích vám boty s nízkým kotníkem rozhodně nebudou stačit.

Z toho důvodu přichází na scénu turistická obuv se středním/vysokým kotníkem. Toto provedení mívá tužší a členitější podrážku, díky čemuž zajišťuje lepší trakci i na kluzkém povrchu. Zároveň chrání vaše nohy před bolestivým šlapáním na kameny, větve a podobně.

Pevnější tělo a opora kotníků zase perfektně zafixují vaši nohu, díky čemuž si ji nevyvrtnete. Stejně tak podpoříte celkové držení zad, což se hodí zejména z hlediska nošení těžkého batohu s vybavením.

Vyšší kotník oceníte i v podzimním a zimním období, kdy budete chodit po mokrém, zasněženém či ledovém terénu.

Vzhledem k tvrdším podrážkám se může stát, že vás při dlouhé chůzi po zpevněných cestách budou bolet nohy. Budete-li tyto turistické boty používat primárně na asfaltu, doporučujeme vám pořídit si silikonové vložky.

Jaký typ vás podrží?

V současnosti si lze vybírat ze stovek a stovek různých turistických bot. Spolehlivější a kvalitnější výrobky najdete za ceny od tří tisíc korun výše. Zdá se vám to dost? Takový pár vám hravě vydrží celou řadu let, takže se jedná o zanedbatelnou investici. Nehledě na tolik důležité pohodlí a ochranu.

V naší zemi se mezi přední výrobce řadí známá společnost BOSP, jež se tomuto odvětví věnuje už po několik generací. V dnešní době pomáhá turistům, policistům, hasičům, vojákům, dřevorubcům, myslivcům i dalším profesionálům.

Na jejích webových stránkách (pod vloženými odkazy) najdete výběr ověřených a kvalitních bot za velmi příjemné ceny. Určitě vás potěší bezplatná doprava a možnost první výměny zcela zdarma.    

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek