8.3 C
Brno
Pátek, 23 února, 2024
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyKonvenční, nebo biokosmetika? My máme jasno

Konvenční, nebo biokosmetika? My máme jasno

Jakou kosmetiku používáte? Tu z drogerie? A jak jí vybíráte? Věříte reklamě a zkrátka si pořídíte přípravek, o kterém ta krásná paní z reklamy tvrdí, že jí během dvou týdnu vyzmizíkoval mimické vrásky? Aniž byste si nastudovali složení daného přípravku? To je ale chyba.

Schválně si najděte chvilku a sepište všechny kosmetické přípravky, které používáte na dennodenní bázi. Ráno to zřejmě bude zubní pasta, zubní voda, pleťový krém, make-up, pudr, řasenka, tvářenka a nějaký ten deodorant a parfém. A to jste ještě neopustili práh svého domu. Deodorant si během dne možná aplikujete několikrát stejně jako rtěnku či pomádu na rty. Před spaním se odlíčíte, použijete čistící tonikum a na něj noční a oční krém. Před tím si možná ještě umyjete vlasy, vykoupete se či vysprchujete se, samozřejmě za použití sprchového gele. A na konec si asi vyčistíte zuby.

Škodlivý chemický koktejl

Kosmetických přípravků za celý den použijete zhruba patnáct. Obsahujících různé látky včetně těch škodlivých. Možná namítnete, že používání těch vyloženě zdraví škodlivých, patřičné orgány nepovolují. Ano, to máte pravdu. Jednotlivé chemické látky používané v kosmetice se skutečně laboratorně testují, ale nikoliv jejich interakce s látkami dalšími. A právě tento chemické koktejl může napáchat velké škody. Ten dokonce bývá spojován s problémy zasahujícími celé tělo. Ve hře jsou problémy nervové, hormonální i reprodukční. Poškození ledvin, jater i oslabená imunita.

Čtěte etikety na kosmetice

Co s tím? Rada je v podstatě jednoduchá. Dobře číst etikety produktů, které si v obchodech házíme do nákupního košíku a před konvenční kosmetikou dávat přednost té v biokvalitě. A pokud nechcete s lupou v ruce studovat flakonky jednotlivých produktů vyberte si dodavatele, který tak učiní za vás. I takoví se začínají objevovat na trhu. Jedním z nich je například provozovatelka vsetínského obchůdku Ekožena specializující se na prodej přírodní kosmetiky bez zbytečných aditiv, parabenů a silikonů. Obzvláště před těmi je na místě být na pozoru.

Krámek, kde to voní

Kamenný obchůdek Ekokočka není pověstný jen svou příjemnou vůní. Jakmile překročíte jeho práh, skutečně vám až omráčí krásná až omamná vůně mýdel, mstí, olejů i svíček. Léčivých a voňavých. Zdaleka ale nejde jen o vůni nabízených produktů, nýbrž o jejich obsah. Každý produkt před tím, než je zařazen do nabídky, prochází pečlivou selekcí. Majitelka pečlivě studuje jeho složení a svým zákazníkům nabízí jen ty, které by ona sama byla ochotna používat. Před produkty velkých nadnárodních firem upřednostňuje ty menší české pocházející z domácí výroby a malosériové produkce. Moc dobře ví, že draze zaplacená reklama není zárukou kvality. Mnohdy tomu je i naopak. Zatímco velké firmy vynakládají ohromné částky na reklamu, ty menší je často vynakládají na rozvoj svých produktů.

Bylinky, oleje a přírodní esence. Nic víc

V nabídce proto je kosmetika, která se s láskou rodí v malých dílnách. Každý flakonek obsahuje notnou dávku energie v kombinaci s bylinkami, oleji a přírodní esencemi. Nic jiného v nich nenajdete. Samotná paleta je pestrá, protože každý potřebuje a hledá něco jiného. A zde to najde. Kvalitní přípravky pro tělo i vlasy. Zubní pasty, tělová mléka, peelingy, oleje, pleťové masky, deodoranty, zkrátka vše, co si vaše tělo žádá. Ale také to, co mu dělá dobře, jako jsou svíčky, aromalampy, osvěžovače vzduchu a doplňky stravy. Vše bez škodlivé chemie. Že je pro vás Vsetín poněkud z ruky? Nemusíte jezdit až na Moravu. Vybírat a nakupovat můžete i na e-shopu ekokocka.cz. V klidu a pohodlí vašeho domova. Vaše biokosmetika vám pak dorazí přímo domů.   

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek