0.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůPro ženyJak nejlépe poslat balík do Německa? Možností je hned několik!

Jak nejlépe poslat balík do Německa? Možností je hned několik!

Většinu z nás, pokud potřebujeme poslat zásilku do zahraničí, napadne ji zabalit a odnést na poštu. To ale nemusí být to nejlepší řešení. Obzvláště pokud na doručení balíčku spěcháte. Schválně se na pobočce pošty poptejte, jak dlouho taková zásilka k našim západním sousedům poputuje. Mnohdy i dva týdny. Pokud tedy chcete, aby se adresát s obsahem vašeho balíku setkal v rozumném časovém rozmezí, doporučujeme vám poohlédnout se jinde. Například na ShipEx.cz.

ShipEx.cz není obyčejným doručovatelem či přepravcem. On je v podstatě „pouhým“ zprostředkovatelem dopravy. Ale nesmírně důležitým. Nabídky jednotlivých přepravců sdružuje a zákazníkům nabízí ty cenově nejvýhodnější. Je to právě vysoká konkurence přepravců, která ceny poštovného stlačuje dolů. Čím více jich na českém trhu podniká, tím větší máte šanci vyjednat si přepravu zásilky za nižší cenu.

Rychle a kvalitně

Zásilka do Německa tak ve srovnání s dobou před několika lety, kdy Česká pošta u nás měla monopol, může putovat doslova za hubičku. Nebo přinejmenším za velmi rozumný peníz. Vysoká konkurence ale neovlivňuje jen cenu, ale také kvalitu poskytovaných služeb, v případě těch poštovních se jedná především o rychlost dodání. Je proto běžné, když balík do Německa dorazí už druhý pracovní den.

ShipEx vybírá za vás

Pojďme si to ale probrat podrobněji. ShipEx.cz konkrétně nabízí zprostředkování přepravních služeb se společnostmi Top Trans, DPD, UPS, TNT, FedEx a WE|DO. Jakou zvolit? To nechte na serveru samotném. Do jednoduchého formuláře, který najdete na hlavní stránce, zadáte základní údaje týkající se rozměrů a hmotnosti zásilky a systém vám během krátkého okamžiku nabídne cenové nabídky jednotlivých přepravců. A vy si vyberete tu, která vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Co všechno lze poslat?

Poslat můžete obyčejný dopis, balík, zavazadla, umělecké artefakty, paletu se zbožím nebo třeba pneumatiky. Seznam případných zakázaných předmětů najdete na webu společnosti ShipEx.cz. Hmotnost jedné zásilky je limitována jednou tunou a pojistit si ji můžete až na částku 1 500 000 Kč. A jde to samozřejmě i obráceně. Poslat je možné i zásilku směřující od našich západních sousedů k nám.

Jak to funguje?

Jednoduše a bezproblémově. Po objednání přepravy se k vám v předem domluvený den a čas dostaví kurýr a zásilku si vyzvedne. Ještě před tím byste ji samozřejmě měli dobře zabalit. Jak na to, se dozvíte opět na stránkách ShipEx.cz. Poté, co kurýr s vaší zásilkou opustí práh vašeho domu či firmy to pro vás v podstatě končí. Maximálně budete moci sledovat průběh její cesty za adresátem online.

Kdy zásilka dorazí?

Pokud jste si objednali standardní doručení, počítejte se dvěma až pěti pracovními dny. V případě expresní přepravy může být balíček za hranicemi už druhý pracovní den. No uznejte sami, není ShipEx lepší volba než Česká pošta?

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek