6.5 C
Brno
Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůPro ženyJak musí probíhat školení bezpečnosti práce? Pomůže koordinátor BOZP

Jak musí probíhat školení bezpečnosti práce? Pomůže koordinátor BOZP

Školení bezpečnosti a ochrany při práci (BOZP) musí poskytnout každá firma. Ovšem nemůže edukaci provádět sama o sobě. Je zapotřebí si objednat specializovanou firmu, postará se o vás koordinátor BOZP. V dnešní době lze vše provést online. Jde tak o komfortní formu školení, které nenaruší běžný chod firmy.

Co dělá koordinátor BOZP?

Zkratku BOZP asi znáte, protože pokud jste někdy někde pracovali, školení bezpečnosti a ochrany při práci vás nemohlo minout. Může jít o BOZP na staveništi a jiných rizikových místech, kam je často vyslán i samotný koordinátor BOZP. Ale i ve zdánlivě klidných profesích lidé potřebují vědět, jak se chovat v případě ohrožení, kde je únikový východ, kde najít hasičský přístroj atd. V dnešní moderní době naštěstí může toto školení probíhat online, kurzy nebudou vás ani vaše zaměstnance nijak zatěžovat. Jen samotné BOZP proškolení musí dělat profesionál. Firmy si je nemohou bez certifikovaných znalostí a osvědčení samy organizovat.

Co patří mezi povinnosti koordinátora BOZP?

Mezi povinnosti koordinátora BOZP patří seznámení zaměstnanců s bezpečnostními předpisy. To znamená, že se dozví, jaká je požární prevence, dostanou pokyny k evakuaci a zjistí, jaký je postup při požáru. Dále se budou orientovat, v jaké dokumentaci požární ochrany najdou postup při ohlášení požáru. Tyto znalosti nejsou nutným zlem, které se musí absolvovat. Jde o zdraví vás samotných i lidí kolem vás.

Pravidla bezpečnosti práce na pracovišti

Školení samotné může probíhat různě. Určitě při nástupu do práce, při každé změně pracoviště, či pokud dojde ke změnám podmínek požární ochrany. Vedoucí zaměstnanci zpravidla absolvují školení BOZP častěji. Ve firmě může být i stálý pracovník, který se stará o bezpečnost práce, opět jej ale musí koordinátor BOZP seznámit i s pravidly v této sféře. Hledáte někoho takového? Ať už si budete přát, aby k vám dojel někdo fyzicky, nebo budete rádi za online kurzy, obraťte se na společnost PREVENT. Ta je specialistou nejen na BOZP. Zajišťuje fyzické i online vzdělávání, e-learning pomocí dvou LMS platforem – INSTRUCTOR a EDUNIO. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Online školení – bezpečnost a ochrana zdraví při práci

INSTRUCTOR poskytuje školení zaměstnanců, což jsou online kurzy školení BOZP a PO, dále nabízí online kurzy první pomoci a profesní školení řidičů a také další zákonná školení zaměstnanců. Tuto LMS platformu využijí hlavně menší firmy. Ty větší ocení EDUNIO. Platformu pro firemní vzdělávání zaměstnanců v oblasti firemního e-learningu, vzdělávání ve sféře, jako je management system atd. Možností vzdělávání BOZP je dnes mnoho. Vy si tak komfortně zvolíte to, co bude vyhovovat vám a vašim zaměstnancům. 

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek